depo-raf-periyodik-kontrol

Raf sistemleri, depolar ve alışveriş merkezleri gibi çeşitli yerlerde kullanılarak ürünlerin düzenli bir biçimde dizilmesine ve sabitlemesine yardımcı olan mekanizmalardır. Raflar ağır yük taşıyan ekipmanlar oldukları için dayanıklı olmalıdırlar. Bu nedenle, depo rafları sürekli ve sistemli bir şekilde kontrol altında tutulması gereken yapılardır.

 

Ersoy Periyodik Kontrol Hizmetleri, alanında uzman mühendis kadrosu ve ekipmanları ile TS EN 15635 standartlarına uygun depo ve raf sistemleri periyodik kontrolleri hizmeti vermektedir.

Zaman ve kullanıma bağlı yorulma, raf ayarlanması ve düzenindeki değişiklikler, ve olası çarpma kaynaklı hasarlar raf taşıma kapasitesinin düşmesine ve kaza ihtimalinin artmasına sebep olur.

Bu nedenle kazaları ve olası can ve mal kayıplarını önlemek ve iş yerinde, iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak amacıyla raf sistemlerinin ilgili TS EN 15635 standartlarına uygun olarak periyodik kontrolleri tamamlanmalıdır.

TS EN 15635 standardına göre endüstriyel rafların kontrolünün senede en az bir kez uzman denetçi tarafından yapılması gerekmektedir.